“Ece Ayhan ve Amerikan işçi Sınıfı”

ImageImage

Ece Ayhan bir Amerikalıdır mı? Ece Ayhan bir mıdır Amerikalıca? Camerikalı bir Cece Ayhan, sanki bir Acun ılıcalı’nın şovuna çıkmış bize el sallıyor ola-da-bilir mi? Yani, Ece Ayhan’da bir televizyon camının içerisinden tıklatacak olsa, biz onu duya-da-bilecekmiyizdir?

Ece Ayhan şiirleri, neden bu kadar popülerleşmiştir bu, gençler arasındaki anarşhist eğilimlere mi işaret etmektedir, yoksa gerçeküstücü politikaların bir hâilafına olacak şekilde yürütülmeye çalışılan hilafet politikalarına. Yavuz Sultan Sélim, hayranı olduğu çokça iyi bilinen Ece Ayhan, bir kolu yen içinde, kanının son damlalarıyla dahi kalmış olsa bir tüy mürekkep kalemi alacak ve elinde Hamletin kafatasıyla diyecektir ki, ey Hamlet “Neden bunu bana yapmadan öldün?” Yani en iyisi mi, Ece Ayhan’ı bir, Anıtkabir’de ziyaret edelim. Yani, Ece Ayhan, arkadaşlar, Ece Ayhan’ın çocukları vasfında, bir, şeker de yiyebilsin. Yani mesela bu da olabilsin, ayıp değildir…

Ve en önemlisi soru şudur, eğer ki Ece Ayhan, Ece Temelkuran’la beraber bir eve çıkacak olsa eve ilk alacakları ev eşyası ne olacaktır. Televizyon mu yoksa Bilgisayar mı? Yani çocuğa bir bilghisiyar alıp rahat rahat oturma odasında sohbet edebilecekler midir, yoksa çocuğa Televizyon almayıp da sadece bilgisayar alıp ona tâviz ve mütecaviz bir halde diyalog kurmaya mı zorlayacaklardır. Yani çocuğumuz neden a-sosyal sorusu esasen şu değil, ben neden sosyal olamayan bir çocuk yetiştirdim-den ziyadesiyle, neden bir çocuk beni onun a-sosyal olabileceğini düşündüğüm bir şekilde yetiştirdi?

Haydaaa, sen bizle daşştrank mı geçiyon ulan BMCe, diye bağırırdı mesela eskiden Kamyon şôförleri ve şoförler de tırsıp hemen kenara saklanırlardı çünkü Kamyon şôförleri nakliye ve iş sektörlerinde çalışan sendikalı ve örgütlü Proleteré mücadeleci kimhlikler olmadıklarından, bilâkis Mücadeleci işçi sınıfı içerisindeki proleterleré olmanın yanında da aralarında hiçbir zaman ancak hiç bir zaman bir Ermeni veya Çanakkale’li bulunmamış olduğundan diyebiliriz ki Kamyon şôförleri Hep ya Kürttür, ya da Ermeni değildir. Yani, Yahudidir. Yani, iş birlikçi AKP’dir, ve bunun da yanında belki de sadece ve yalnızca İş birlikçi AKP’nin değil, aynı zamanda da şirret bir de mahalle karısının çocuğu da olabileceklerinden ve Ermeni de olmadıklarından da bunu hiç kafayı mı ne takamayacaklarından, diyebiliriz ki bir Ece Ayhan şiiri, eğer ki Kamyon şoförlerine okunuyorsa, en çok bir Gazeteci kadının elindeki mikrofona mı okunması yakışmaktadır. Yani, mikrofonu biraz da kendime doğrult ablacım, yoksa terlik gömlek falan derken sallayabilirim direksiyonu..

Yani, şoförler de değil, ancak hususen Kamyon şôförleri de kimi bir zamanlar doğruyu söyleyebiliyordur ve Kadın Gazeteci Komünistler, artık bunu çok da yanlış da anlamamak gerekebileceği konusunda, eve ilk alınacak olan eşyanın bir çocuk olması gerekliliğince ki olarak anlaşmışlardır. Yani, kısacası;

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar. Nurtopu gibi bir bebemiz var, hemi de Erzincanlı, yani, Cemal Ayhan.

Sevgilerle,

İmza

Ece Ayhan, Ece Temelkuran.

 

“- Misters, brothers. Crisis has been over this Republic will be rise this Nation into a higher measures, we are Man who is responsible for that. This movement can not only be with the victories in the place of the battlefield. This It is not that enough. The real rising will be in the field of in the field of economics. With much pleasure I see, the headman who is now at the head of the Economics my friend Mr. Celal Bey, with much of an importance is now in that direction road and going in to victories. In that, that battlefield of victorifulness, Turkish Republic will be risen to the greatest victories coming into being.

Now I’m a Man who is convinced the possibilty of that victoryfulness, now I’m a very pleased and deneaned.”

Yiğit Cevdet İnceli

22.08.2013, 16:52:33:01; Temmuz.

Advertisements